Startuje kolejna edycja Szkoły lidera 4.0

Jesienią wystartuje kolejna już edycja Szkoły lidera 4.0 – kompleksowego kursu szkoleniowego skierowanego do kadry menadżerskiej wysokiego i średniego szczebla w branżach produkcyjnych. Celem projektu jest przygotowanie przedstawicieli krajowych przedsiębiorstw do skutecznego zaplanowania procesu transformacji cyfrowej firm w kierunku stosowania rozwiązań wzmacniających konkurencyjność w nowoczesnej gospodarce. Projekt prowadzony jest przez ekspertów Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Czym jest Szkoła lidera 4.0?

Szkoła lidera 4.0 to cykl szkoleniowy w ramach którego budujemy u menadżerów kompetencje do kreowania liderów cyfryzacji w ich firmach. Program dzieli się na moduły dotyczące biznesowych i organizacyjnych aspektów transformacji oraz na moduły technologiczne. Kluczowy element kursu stanowi opracowanie założeń do opracowania strategii, czyli roadmapy transformacji cyfrowej w przedsiębiorstwie. Absolwenci Szkoły lidera uzyskają wiedzę merytoryczną i praktyczną umożliwiającą zarządzanie projektami transformacji cyfrowej w firmach. Podczas kursu uczestnicy wypracują pod okiem mentorów wstępne strategie cyfryzacji dla przedsiębiorstw, które reprezentują. Przedsiębiorcy mogą również liczyć na wsparcie Platformy Przemysłu Przyszłości w procesie transformacji cyfrowej.

Bezpłatne szkolenie dla liderów cyfryzacji!

Udział w projekcie jest bezpłatny i ma formę wsparcia, które stanowi pomoc publiczną realizowaną w formule pomocy de minimis o intensywności 100%.  

Szkoła Lidera to:  

Zjazdy szkoleniowe – około 80 godzin szkoleniowych, między innymi z zakresu: projektowania nowoczesnych modeli biznesowych, kreowania wartości w gospodarce cyfrowej, zarządzania procesowego, zarządzania zmianą, metod zarządzania projektami, finansowania transformacji cyfrowej, przeglądu głównych technologii przemysłu 4.0 oraz zagadnień smart product, smart factory i service design.  Skan dojrzałości cyfrowej (w metodologii ADvanced MAnufacturing) – uczestnicy Szkoły lidera zostaną przeszkoleni do pełnienia roli liderów procesu transformacji w sposób umożliwiający im przeprowadzenie w ich przedsiębiorstwach audytu dojrzałości cyfrowej. Uczestnicy pod mentorskim nadzorem prowadzących zrealizują tzw. skany ADMA, by możliwie precyzyjnie określić poziom zaawansowania swoich przedsiębiorstw w siedmiu obszarach cyfryzacji. Dzięki audytom uczestnicy będą mogli świadomie opracować własne strategie cyfryzacji.

Opracowanie założeń strategii cyfrowej przedsiębiorstwa – zadanie końcowe warunkujące ukończenie Szkoły Lidera 4.0, realizowane przez uczestników w oparciu o badanie dojrzałości cyfrowej w metodologii ADMA.  

Szczegółowe informacje o projekcie, warunki oraz zasady uczestnictwa znajdują się na stronie www.przemyslprzyszlosci.gov.pl w zakładce Lider 4.0. 

*****

Platforma Przemysłu Przyszłości to organizacja, której celem jest budowa przemysłu 4.0 w Polsce. Inicjatywa udziela wsparcia eksperckiego w zakresie transformacji cyfrowej oraz rozwija kadry przedsiębiorstw. Organizuje szkolenia i promuje nowatorskie rozwiązania z obszarów: inteligentnej analizy danych, automatyzacji, komunikacji ludzi z maszynami, wirtualizacji procesów oraz cyberbezpieczeństwa. Platforma Przemysłu Przyszłości pomaga w procesie modernizacji i transformacji biznesu, tak aby krajowe firmy stawały się jak najbardziej konkurencyjne na rynku globalnym. PPP jest fundacją skarbu państwa nadzorowaną przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Portal Platformy Przemysłu Przyszłości: https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/.

Inne w tej kategorii

Śniadanie Biznesowe z EEN: „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA).” – 27.06.2024 r.
Śniadanie Biznesowe z EEN: „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA).” – 27.06.2024 r.

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP, do udziału w Śniadaniu Biznesowym – „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA).”Szkolenie organizowane jest przez Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., we współpracy z Kancelarią Prawną Monika...

Cybersecurity Academy by Clico, 11 czerwca 2024 r.
Cybersecurity Academy by Clico, 11 czerwca 2024 r.

Już 11 czerwca 2024 r. w Toruńskim Parku Technologicznym odbędzie się wydarzenie poświęcone tematyce cyberbezpieczeństwa organizowane przez Clico we współpracy z Apius Technologies, Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną i IoT North Poland Hub EDIH. Uczestnicy spotkania...

Ochrona sygnalistów – konsultacje dla firm, 11 czerwca 2024
Ochrona sygnalistów – konsultacje dla firm, 11 czerwca 2024

Temat sygnalistów przewija się od pewnego czasu przez polskie media. Ustawa o ochronie sygnalistów została przegłosowana w Sejmie 23 maja 2024 r. Pozostaje Senat i podpis Prezydenta RP. Vacatio legis wynosi tylko 3 miesiące i wymóg...

Regionalne Forum Innowacji – 7 listopada 2023r. Regionalne Forum Innowacji – 7 listopada 2023r.
Regionalne Forum Innowacji – 7 listopada 2023r.

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego ma zaszczyt zaprosić do udziału w Regionalnym Forum Innowacji (RFI) w ramach Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu 2023. Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i...