Śniadanie Biznesowe z EEN: „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA).” – 27.06.2024 r.

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP, do udziału w Śniadaniu Biznesowym – „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA).”
Szkolenie organizowane jest przez Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., we współpracy z Kancelarią Prawną Monika Jurkiewicz i IoT North Poland Hub EDIH.

Tematyka spotkania:
DSA (Digital Services Act, Akt o Usługach Cyfrowych) to jedna z najważniejszych regulacji branży internetowej ostatnich lat, zwana potocznie konstytucją Internetu. Nowe przepisy mają poprawić bezpieczeństwo użytkowników w sieci, wspierać walkę z nielegalnymi treściami w Internecie, a także doprecyzować kwestie dotyczących moderowania treści. Akt prawny nakłada na firmy cyfrowe w całej UE odpowiedzialność za treści zamieszczane na ich platformach, a także szereg obowiązków, takich jak raportowanie czy audyty zewnętrzne.

DSA dotyczy wszystkich przedsiębiorców, którzy oferują tak zwane usługi pośrednie w ramach prowadzenia swoich biznesów.
Nie ma zasadniczo znaczenia czy jesteś małym czy mikro przedsiębiorcom (z pewnymi wyjątkami, o których niżej), kluczowe jest to czy oferowane w ramach twojego np sklepu internetowego funkcje mogą spełnić przesłankę bycia tak zwaną usługą pośrednią. Jeśli tak to będziesz miał obowiązki z DSA.

Termin i czas szkolenia: 27 czerwca 2024 r., godz. 9.00-14.00
Miejsce szkolenia: Biuro G132 – ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PROGRAM WYDARZENIA

Prelegent:
Monika Jurkiewicz, Radca prawny, właściciel i prawnik zarządzający, specjalista w zakresie praw ochrony konkurencji i konsumentów oraz handlu elektronicznego.
Od ponad 18 lat doradza międzynarodowym i polskim firmom. Wieloletnia ścisła współpraca w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach pozwoliła jej poznać potrzeby klientów korporacyjnych i wypracować metody rozwiązywania problemów w oparciu o analizę prawną i biznesową, której celem jest skuteczność i celowość rozwiązań projektowanych dla przedsiębiorstw. Jest doktorantem Uczelni Łazarskiego i certyfikowanym audytorem normy ISO Normy 9001:2015.

Szczegółowe informacje: tel. (56) 699 54 82; e-mail: damian.wielewski@tarr.org.pl

Program na rzecz jednolitego rynku (Single Market Programme) oraz ze środków Programu rządowego „Udział Polski w części COSME Programu na rzecz rynku wewnętrznego, konkurencyjności przedsiębiorstw, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, dziedziny roślin, zwierząt, żywności i paszy, oraz statystyk europejskich (Programu na rzecz jednolitego rynku) w latach 2022–2028”.

Inne w tej kategorii

Śniadanie Biznesowe z EEN: „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA).” – 27.06.2024 r.
Śniadanie Biznesowe z EEN: „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA).” – 27.06.2024 r.

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP, do udziału w Śniadaniu Biznesowym – „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA).”Szkolenie organizowane jest przez Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., we współpracy z Kancelarią Prawną Monika...

Cybersecurity Academy by Clico, 11 czerwca 2024 r.
Cybersecurity Academy by Clico, 11 czerwca 2024 r.

Już 11 czerwca 2024 r. w Toruńskim Parku Technologicznym odbędzie się wydarzenie poświęcone tematyce cyberbezpieczeństwa organizowane przez Clico we współpracy z Apius Technologies, Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną i IoT North Poland Hub EDIH. Uczestnicy spotkania...

Ochrona sygnalistów – konsultacje dla firm, 11 czerwca 2024
Ochrona sygnalistów – konsultacje dla firm, 11 czerwca 2024

Temat sygnalistów przewija się od pewnego czasu przez polskie media. Ustawa o ochronie sygnalistów została przegłosowana w Sejmie 23 maja 2024 r. Pozostaje Senat i podpis Prezydenta RP. Vacatio legis wynosi tylko 3 miesiące i wymóg...

Regionalne Forum Innowacji – 7 listopada 2023r. Regionalne Forum Innowacji – 7 listopada 2023r.
Regionalne Forum Innowacji – 7 listopada 2023r.

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego ma zaszczyt zaprosić do udziału w Regionalnym Forum Innowacji (RFI) w ramach Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu 2023. Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i...