Rewolucja cyfrowa w Polsce trwa! Zabierz głos w konsultacjach

Trwają konsultacje nowego programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) – następcy Polski Cyfrowej! Do 25 maja możesz podzielić się opinią. Miej wpływ na to, jak zagospodarowane zostaną kolejne 2 mld euro i jak przyspieszą postęp cyfryzacji w Polsce.

Program Polska Cyfrowa (realizowany od 2014 r.) i środki, które trafiły do Polskich firm i instytucji przyczyniły się do zrewolucjonizowania Polski w zakresie cyfryzacji i nowych technologii. Teraz możemy zdecydować, na jakie cele i działania przeznaczyć fundusze programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027. Wszystko za sprawą konsultacji społecznych, które potrwają do 25 maja. Ważne jest, by głos zabrały jak najróżniejsze środowiska – efekty realizacji programu FERC będą w końcu służyły całemu społeczeństwu.

Rewolucja Polski Cyfrowej

Internetowe Konto Pacjenta, tak często obecnie odwiedzane, profile zaufane czy e-administracja, to tylko niektóre z efektów dotychczas realizowanego programu Polska Cyfrowa. Dzięki niemu powstał w zasadzie cały pakiet e-usług, które do tej pory dostępne były jedynie fizycznie w urzędach. Możemy korzystać z nich wygodnie, bezpiecznie i skutecznie bez wychodzenia z domu.

Cały szereg zmian i działań, które zrewolucjonizowały naszą codzienność za sprawą środków z programu Polska Cyfrowa znajdziecie na stronie Funduszy Europejskich.

Weź udział w konsultacjach

Konsultacje społeczne dotyczące projektu nowego programu prowadzone są od 20 kwietnia do 25 maja. Jak wziąć w nich udział? Wystarczy przejść na stronę Funduszy Europejskich i zapoznać się z projektem. Następnie przez formularz należy zgłosić swoje uwagi, spostrzeżenia czy opinie z nim związane.

Zachęcamy także do udziału w wysłuchaniu publicznym. Przedstawiciele rządu, którzy odpowiadają za kształt dokumentu, usłyszą wtedy opinie na temat projektu Programu. Wysłuchanie nie ogranicza się do organizacji społecznych. Jest otwarte na wszystkie sektory i ogólnie każdą instytucje i osobę prywatną, która chce w nim uczestniczyć. Możecie wziąć w nim udział jako widz lub mówca. Szczegóły również znajdziecie na stronie konsultacji.

Inne w tej kategorii

Regionalne Forum Innowacji – 7 listopada 2023r. Regionalne Forum Innowacji – 7 listopada 2023r.
Regionalne Forum Innowacji – 7 listopada 2023r.

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego ma zaszczyt zaprosić do udziału w Regionalnym Forum Innowacji (RFI) w ramach Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu 2023. Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i...

VobaTech Conference 2023 VobaTech Conference 2023
VobaTech Conference 2023

Zapraszamy na konferencję VobaTech Conference 2023, której organizatorem jest Partner IoT North Poland Hub – VOBACOM Sp. z o.o. Zanurz się w przyszłość technologii… Zanurz się w przyszłość technologii rozszerzonej rzeczywistości i sztucznej inteligencji podczas VobaTech...

Konferencja „Cyfrowa przyszłość sektora ochrony zdrowia”, 18 X 2023, CKK Jordanki w Toruniu
Konferencja „Cyfrowa przyszłość sektora ochrony zdrowia”, 18 X 2023, CKK Jordanki w Toruniu

Zapraszamy na konferencję „Cyfrowa przyszłość sektora ochrony zdrowia” podsumowującą projekt „Budowa kujawsko-pomorskiego systemu udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej – I Etap”. Organizatorem konferencji jest Wydział Realizacji E-projektów Departamentu Realizacji Projektów Unijnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W...

Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2023 – XV edycja konkursu!
Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2023 – XV edycja konkursu!

Zapraszamy do udział w XV edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw, którego celem jest wyłonienie oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań przedsiębiorców i naukowców z województwa kujawsko-pomorskiego. Jeśli masz innowacyjny pomysł lub prowadzisz firmę, która wdraża...