Rewolucja cyfrowa w Polsce trwa! Zabierz głos w konsultacjach

Trwają konsultacje nowego programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) – następcy Polski Cyfrowej! Do 25 maja możesz podzielić się opinią. Miej wpływ na to, jak zagospodarowane zostaną kolejne 2 mld euro i jak przyspieszą postęp cyfryzacji w Polsce.

Program Polska Cyfrowa (realizowany od 2014 r.) i środki, które trafiły do Polskich firm i instytucji przyczyniły się do zrewolucjonizowania Polski w zakresie cyfryzacji i nowych technologii. Teraz możemy zdecydować, na jakie cele i działania przeznaczyć fundusze programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027. Wszystko za sprawą konsultacji społecznych, które potrwają do 25 maja. Ważne jest, by głos zabrały jak najróżniejsze środowiska – efekty realizacji programu FERC będą w końcu służyły całemu społeczeństwu.

Rewolucja Polski Cyfrowej

Internetowe Konto Pacjenta, tak często obecnie odwiedzane, profile zaufane czy e-administracja, to tylko niektóre z efektów dotychczas realizowanego programu Polska Cyfrowa. Dzięki niemu powstał w zasadzie cały pakiet e-usług, które do tej pory dostępne były jedynie fizycznie w urzędach. Możemy korzystać z nich wygodnie, bezpiecznie i skutecznie bez wychodzenia z domu.

Cały szereg zmian i działań, które zrewolucjonizowały naszą codzienność za sprawą środków z programu Polska Cyfrowa znajdziecie na stronie Funduszy Europejskich.

Weź udział w konsultacjach

Konsultacje społeczne dotyczące projektu nowego programu prowadzone są od 20 kwietnia do 25 maja. Jak wziąć w nich udział? Wystarczy przejść na stronę Funduszy Europejskich i zapoznać się z projektem. Następnie przez formularz należy zgłosić swoje uwagi, spostrzeżenia czy opinie z nim związane.

Zachęcamy także do udziału w wysłuchaniu publicznym. Przedstawiciele rządu, którzy odpowiadają za kształt dokumentu, usłyszą wtedy opinie na temat projektu Programu. Wysłuchanie nie ogranicza się do organizacji społecznych. Jest otwarte na wszystkie sektory i ogólnie każdą instytucje i osobę prywatną, która chce w nim uczestniczyć. Możecie wziąć w nim udział jako widz lub mówca. Szczegóły również znajdziecie na stronie konsultacji.

Inne w tej kategorii

Local Robots Day, 20 kwietnia 2023
Local Robots Day, 20 kwietnia 2023

Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa i Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zapraszają w dniu 20 kwietnia na kolejną edycję Local Robots Day. Local Robots Day, to kolejne wydarzenie promujące robotyzację procesów produkcyjnych organizowane w ramach...

1,3 mld euro z Programu Cyfrowa Europa na transformację i bezpieczeństwo w latach 2023-2024
1,3 mld euro z Programu Cyfrowa Europa na transformację i bezpieczeństwo w latach 2023-2024

Europa Cyfrowa to pierwszy program, którego celem jest jest zbliżanie cyfrowych technologii do społeczeństwa i biznesu. Dzięki całkowitemu budżetowi w wysokości 7 mld euro w latach 2021-2027 zapewni przyspieszenie transformacji cyfrowej w wymiarze społecznym i...

B-Resilient – zrównoważony rozwój i cyfryzacja w sektorze rolno-spożywczym
B-Resilient – zrównoważony rozwój i cyfryzacja w sektorze rolno-spożywczym

Projekt B-Resilient odblokuje rozwój innowacyjnych łańcuchów wartości rolno-spożywczych pochodzenia biologicznego. W ramach B-Resilient zaplanowano pakiet działań wspierających MŚP z sektora przetwórstwa żywności w zakresie zwiększenia odporności. Ma to nastąpić dzięki optymalnemu wykorzystaniu biomasy i odpowiednim...

AI – najlepsze praktyki i możliwości finansowania
AI – najlepsze praktyki i możliwości finansowania

W imieniu Acctio Catalonia Trade and Investment mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w sesji Best Practices in AI & Funding Opportunities, która umożliwi przegląd międzynarodowuych najlepszych rozwiązań w zakresie AI, które zostały już wdrożone...