Point.IoT – akcelerator nowej generacji

Do 30 kwietnia 2021 startupy technologiczne mogą zgłaszać się do międzynarodowego programu akceleracyjnego Point.IoT. Program ten wspiera innowacje dzięki technologiom Internetu Rzeczy i Galileo – unijnego globalnego systemu nawigacji satelitarnej.

Point.IoT to nowy program, mający na celu wspieranie innowacji przy użyciu technologii Galileo i IoT. Każdego roku dziesięć zespołów ambitnych przedsiębiorców ma szansę w jego ramach zakasać rękawy i sprostać wyzwaniom dla danej branży. Zespoły projektują, testują i wdrażają swoje unikalne rozwiązania IoT podczas trzymiesięcznego wirtualnego sprintu i walczą o główną nagrodę w wysokości 20 000 euro. Point.IoT, za sprawą treningu biznesowego i technicznego wyposaża przedsiębiorców w narzędzia niezbędne do realizacji ich pomysłu i pozyskaniu inwestora lub klienta korporacyjnego.

Przebieg programu

Program rozpoczyna się dwudniowym, pełnym akcji bootcampem, podczas którego zespoły uczą się narzędzi niezbędnych do ich dalszej pracy. Następnie wrócą do domu na trzymiesięczny wirtualny sprint i otrzymają indywidualny coaching od ekspertów branżowych, aby upewnić się, że ich rozwiązania są zarówno solidne technicznie, jak i strategicznie umiejscowione w celu odniesienia sukcesu na rynku. Program kończy DemoDay i wydarzenie dla inwestorów, podczas którego najbardziej utalentowany zespół otrzyma główną nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 euro i być może zdobędzie pierwszego klienta korporacyjnego.

Trwa nabór do najbliższej edycji

Do 30 kwietnia trwa rekrutacja zespołów do tegorocznej edycji akceleratora. Zespół musi składać się z przynajmniej dwóch uczestników z uzupełniającymi się umiejętnościami umożliwiającymi prace i rozwijanie zgłoszonego rozwiązania wykorzystującego technologie IoT i Galileo. Ponadto proponowane rozwiązanie  musi odpowiadać na jedno z branżowych wyzwań. Organizatorzy czekają na zespoły rezydujące na terenie Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu naboru jury przystąpi do oceny zgłoszeń, o której wyniku zespoły dowiedzą się w połowie czerwca. Jeśli zostaliście wybrani – czas zabrać się do pracy.

W ramach najbliższej edycji uczestnicy mogą zgłaszać rozwiązania odpowiadające na dwa wyzwania poświęcone realnym potrzebom dwóch branży. Są to:

  • Transport i logistyka w połączonym świecie
    Wydajne usługi transportowe mają zasadnicze znaczenie dla utrzymania skutecznego handlu transgranicznego i napędzania działalności gospodarczej w całej Europie. W tym wyzwaniu uczestnicy będą musieli opracować innowacyjne rozwiązania, które obejmują każdy aspekt procesu logistycznego, od zakupu po dystrybucję i zapewnienie jakości po drodze.
  • Robotyka mobilna i automatyzacja jako przewaga konkurencyjna
    Transformacyjny wzrost jest kluczowym czynnikiem napędzającym konkurencję między firmami. IoT w połączeniu z robotyką mobilną i automatyzacją to tylko jeden ze sposobów, w jaki firmy wykorzystują technologię do zmniejszania kosztów operacyjnych. W ramach tego wyzwania uczestnicy będą musieli zbudować rozwiązanie IoT, które wykorzystuje mobilną robotykę i / lub technologie automatyzacji, aby poprawić precyzję i wydajność w produkcji i dostarczaniu produktów codziennego użytku.

Opracowanie tych wyzwań było wynikiem dokładnego przemyślenia i szeroko zakrojonych badań nad tym, gdzie Galileo może mieć pozytywny wpływ na rozwiązania IoT. Zespoły oraz ich umiejętności techniczne, kreatywne i biznesowe zostaną przetestowane podczas tworzenia rozwiązania, które musi spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące zasilania IoT. Organizatorzy zachęcają więc do korzystania z technologii wspomagających, takich jak warstwa komunikacyjna LPWAN, w celu wsparcia rozwiązania i zwiększenia wydajności Galileo. Należy pamiętać, że rozwiązania muszą przynosić klientom wartość dodaną w atrakcyjnej cenie.

Na etapie oceny Wasze aplikacje będą rozpatrywane przez pryzmat 6 kryteriów: potencjału rynkowego, poziomu innowacyjności, wykonalności technicznej, waszych umiejętności i tego, jak wspierają opracowywane rozwiązanie, modelu biznesowego i jakości zgłoszenia.

Jeśli macie pomysł na rozwiązanie, które będzie odpowiedzią na jedno z wyzwań i chcecie powalczyć o główną nagrodę, a przy tym zyskać ciekawe doświadczenia, ogrom wiedzy i wartościowych kontaktów – zgłoście się do Point.IoT.

Wszystkie szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Point.IoT

Inne w tej kategorii

Giełda kooperacyjna w ramach Blu Game Show 2023, 29.09 i 2-3.10.2023 Giełda kooperacyjna w ramach Blu Game Show 2023, 29.09 i 2-3.10.2023
Giełda kooperacyjna w ramach Blu Game Show 2023, 29.09 i 2-3.10.2023

IoT North Poland Hub oraz Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zapraszają na giełdę kooperacyjną w ramach Blu Game Show Poland 2023. Blu Game Show Poland 2023 Zbliża się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń e-sportowych tego...

Local Robots Day, 20 kwietnia 2023
Local Robots Day, 20 kwietnia 2023

Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa i Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zapraszają w dniu 20 kwietnia na kolejną edycję Local Robots Day. Local Robots Day, to kolejne wydarzenie promujące robotyzację procesów produkcyjnych organizowane w ramach...

1,3 mld euro z Programu Cyfrowa Europa na transformację i bezpieczeństwo w latach 2023-2024
1,3 mld euro z Programu Cyfrowa Europa na transformację i bezpieczeństwo w latach 2023-2024

Europa Cyfrowa to pierwszy program, którego celem jest jest zbliżanie cyfrowych technologii do społeczeństwa i biznesu. Dzięki całkowitemu budżetowi w wysokości 7 mld euro w latach 2021-2027 zapewni przyspieszenie transformacji cyfrowej w wymiarze społecznym i...

B-Resilient – zrównoważony rozwój i cyfryzacja w sektorze rolno-spożywczym
B-Resilient – zrównoważony rozwój i cyfryzacja w sektorze rolno-spożywczym

Projekt B-Resilient odblokuje rozwój innowacyjnych łańcuchów wartości rolno-spożywczych pochodzenia biologicznego. W ramach B-Resilient zaplanowano pakiet działań wspierających MŚP z sektora przetwórstwa żywności w zakresie zwiększenia odporności. Ma to nastąpić dzięki optymalnemu wykorzystaniu biomasy i odpowiednim...