Do 30 kwietnia 2021 startupy technologiczne mogą zgłaszać się do międzynarodowego programu akceleracyjnego Point.IoT. Program ten wspiera innowacje dzięki technologiom Internetu Rzeczy i Galileo – unijnego globalnego systemu nawigacji satelitarnej.
Point.IoT to nowy program, mający na celu wspieranie innowacji przy użyciu technologii Galileo i IoT. Każdego roku dziesięć zespołów ambitnych przedsiębiorców ma szansę w jego ramach zakasać rękawy i sprostać wyzwaniom dla danej branży. Zespoły projektują, testują i wdrażają swoje unikalne rozwiązania IoT podczas trzymiesięcznego wirtualnego sprintu i walczą o główną nagrodę w wysokości 20 000 euro. Point.IoT, za sprawą treningu biznesowego i technicznego wyposaża przedsiębiorców w narzędzia niezbędne do realizacji ich pomysłu i pozyskaniu inwestora lub klienta korporacyjnego.
Przebieg programu
Program rozpoczyna się dwudniowym, pełnym akcji bootcampem, podczas którego zespoły uczą się narzędzi niezbędnych do ich dalszej pracy. Następnie wrócą do domu na trzymiesięczny wirtualny sprint i otrzymają indywidualny coaching od ekspertów branżowych, aby upewnić się, że ich rozwiązania są zarówno solidne technicznie, jak i strategicznie umiejscowione w celu odniesienia sukcesu na rynku. Program kończy DemoDay i wydarzenie dla inwestorów, podczas którego najbardziej utalentowany zespół otrzyma główną nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 euro i być może zdobędzie pierwszego klienta korporacyjnego.
Trwa nabór do najbliższej edycji
Do 30 kwietnia trwa rekrutacja zespołów do tegorocznej edycji akceleratora. Zespół musi składać się z przynajmniej dwóch uczestników z uzupełniającymi się umiejętnościami umożliwiającymi prace i rozwijanie zgłoszonego rozwiązania wykorzystującego technologie IoT i Galileo. Ponadto proponowane rozwiązanie musi odpowiadać na jedno z branżowych wyzwań. Organizatorzy czekają na zespoły rezydujące na terenie Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu naboru jury przystąpi do oceny zgłoszeń, o której wyniku zespoły dowiedzą się w połowie czerwca. Jeśli zostaliście wybrani – czas zabrać się do pracy.
W ramach najbliższej edycji uczestnicy mogą zgłaszać rozwiązania odpowiadające na dwa wyzwania poświęcone realnym potrzebom dwóch branży. Są to:
Opracowanie tych wyzwań było wynikiem dokładnego przemyślenia i szeroko zakrojonych badań nad tym, gdzie Galileo może mieć pozytywny wpływ na rozwiązania IoT. Zespoły oraz ich umiejętności techniczne, kreatywne i biznesowe zostaną przetestowane podczas tworzenia rozwiązania, które musi spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące zasilania IoT. Organizatorzy zachęcają więc do korzystania z technologii wspomagających, takich jak warstwa komunikacyjna LPWAN, w celu wsparcia rozwiązania i zwiększenia wydajności Galileo. Należy pamiętać, że rozwiązania muszą przynosić klientom wartość dodaną w atrakcyjnej cenie.
Na etapie oceny Wasze aplikacje będą rozpatrywane przez pryzmat 6 kryteriów: potencjału rynkowego, poziomu innowacyjności, wykonalności technicznej, waszych umiejętności i tego, jak wspierają opracowywane rozwiązanie, modelu biznesowego i jakości zgłoszenia.
Jeśli macie pomysł na rozwiązanie, które będzie odpowiedzią na jedno z wyzwań i chcecie powalczyć o główną nagrodę, a przy tym zyskać ciekawe doświadczenia, ogrom wiedzy i wartościowych kontaktów – zgłoście się do Point.IoT.
Wszystkie szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Point.IoT
Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP, do udziału w Śniadaniu Biznesowym – „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA).”Szkolenie organizowane jest przez Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., we współpracy z Kancelarią Prawną Monika...
Już 11 czerwca 2024 r. w Toruńskim Parku Technologicznym odbędzie się wydarzenie poświęcone tematyce cyberbezpieczeństwa organizowane przez Clico we współpracy z Apius Technologies, Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną i IoT North Poland Hub EDIH. Uczestnicy spotkania...
Temat sygnalistów przewija się od pewnego czasu przez polskie media. Ustawa o ochronie sygnalistów została przegłosowana w Sejmie 23 maja 2024 r. Pozostaje Senat i podpis Prezydenta RP. Vacatio legis wynosi tylko 3 miesiące i wymóg...
Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego ma zaszczyt zaprosić do udziału w Regionalnym Forum Innowacji (RFI) w ramach Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu 2023. Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i...