Konferencja „Cyfrowa przyszłość sektora ochrony zdrowia”, 18 X 2023, CKK Jordanki w Toruniu

Zapraszamy na konferencję „Cyfrowa przyszłość sektora ochrony zdrowia” podsumowującą projekt „Budowa kujawsko-pomorskiego systemu udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej – I Etap”. Organizatorem konferencji jest Wydział Realizacji E-projektów Departamentu Realizacji Projektów Unijnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W trakcie konferencji przedstawione zostaną główne efekty realizacji projektu „Budowa kujawsko-pomorskiego systemu udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej – I Etap” oraz wpływ podjętych działań na rozwój i poprawę dostępu do usług medycznych.

Projekt jest jedynym z przedsięwzięć realizowanych przez Województwo Kujawsko-Pomorskie mających na celu wsparcie cyfryzacji sektora ochrony zdrowia, w którym bierze udział 15 partnerów z województwa kujawsko-pomorskiego. Jego głównym celem jest podniesienie jakości i poprawa dostępu do usług medycznych świadczonych na rzecz społeczeństwa dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych poprzez stworzenie infrastruktury technicznej, informatycznej i środowiska, które pozwolą na wprowadzenie specjalistycznych e-usług w ochronie zdrowia.

Dla osiągnięcia celu projektu zmodernizowano i uzupełniono infrastrukturę teleinformatyczną w szpitalach oraz stworzono REGIONALNE REPOZYTORIUM ELEKTRONICZNYCH DANYCH MEDYCZNYCH (RREDM). Dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej przechowywanej w repozytorium umożliwia wykorzystanie także innego rozwiązania powstałego w ramach projektu, czyli MULTIDYSCYPLINARNYCH E-KONSYLIÓW LEKARSKICH.

Ponadto, Uczestnicy będą mogli zapoznać się m.in. z zagadnieniami dotyczącymi:

  • założeń projektu „Kujawsko-Pomorskie e-zdrowie 3.0”,
  • wykorzystania sztucznej inteligencji w sektorze medycznym,
  • zagranicznych dobrych praktyk w zakresie wykorzystania technologii blockchain w transformacji cyfrowej sektora medycznego.

Konferencja „Cyfrowa przyszłość sektora ochrony zdrowia” odbędzie się 18.10.2023 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.

Do pobrania: PROGRAM KONFERENCJI

W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązuje rejestracja.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

ZAPRASZAMY! Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail e-zdrowie@tarr.org.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Inne w tej kategorii

Śniadanie Biznesowe z EEN: „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA).” – 27.06.2024 r.
Śniadanie Biznesowe z EEN: „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA).” – 27.06.2024 r.

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP, do udziału w Śniadaniu Biznesowym – „Założenia i wdrożenie Aktu o Usługach Cyfrowych (DSA).”Szkolenie organizowane jest przez Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., we współpracy z Kancelarią Prawną Monika...

Cybersecurity Academy by Clico, 11 czerwca 2024 r.
Cybersecurity Academy by Clico, 11 czerwca 2024 r.

Już 11 czerwca 2024 r. w Toruńskim Parku Technologicznym odbędzie się wydarzenie poświęcone tematyce cyberbezpieczeństwa organizowane przez Clico we współpracy z Apius Technologies, Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną i IoT North Poland Hub EDIH. Uczestnicy spotkania...

Ochrona sygnalistów – konsultacje dla firm, 11 czerwca 2024
Ochrona sygnalistów – konsultacje dla firm, 11 czerwca 2024

Temat sygnalistów przewija się od pewnego czasu przez polskie media. Ustawa o ochronie sygnalistów została przegłosowana w Sejmie 23 maja 2024 r. Pozostaje Senat i podpis Prezydenta RP. Vacatio legis wynosi tylko 3 miesiące i wymóg...

Regionalne Forum Innowacji – 7 listopada 2023r. Regionalne Forum Innowacji – 7 listopada 2023r.
Regionalne Forum Innowacji – 7 listopada 2023r.

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego ma zaszczyt zaprosić do udziału w Regionalnym Forum Innowacji (RFI) w ramach Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu 2023. Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i...