7 grudnia

09:00

Innowacyjne rozwiązania w edukacji

Przyszłość jest dziś. Innowacyjne rozwiązania w edukacji” – to trzydniowa dawka profesjonalnej wiedzy, kreacji i technicznych doświadczeń. Nauka metodą eksperymentu, według najnowszych badań, jest najbardziej efektywną dydaktyką. Uczenie przez  doświadczanie, sprawdzanie i testowanie daje młodzieży „realny kontakt” z prawami przyrody. W ciągu trzech dni zaprezentujemy Państwu wyposażenie tematycznych pracowni szkolnych z fizyki, chemii, biologii i wielu innych dziedzin.

Kiedy i gdzie?

6 – 8 grudnia, Toruński Park Technologiczny, Włocławska 167, 87-100 Toruń.

Wstęp na wydarzenie w dniu 6 grudnia jest możliwy za okazaniem zaproszenia. W dniach 7-8 zapraszone są wszystkie zainteresowane tematem osoby. Ze względów organizacyjnych konieczna jest wcześniejsza rejestracja na jedną z dwóch godzin: 9.00 lub 12.00. Można jej dokonać pisząc na adres edukacjaprzyszlosci@instytutbs.eu lub pod numerem telefonu +48533524371

Pokazy eksperymentów, spotkania z ekspertami

Prawdziwym zaskoczeniem w czasie wydarzenia „Przyszłość jest dziś. Innowacyjne rozwiązania w edukacji” będzie kino sferyczne służące dydaktyce poprzez film. Zabierzemy także uczestników spotkania na pokaz nieba nad Toruniem – a będzie tomożliwe w mobilnym planetarium. Pokazując nowoczesną edukację, nie może zabraknąć robotyki i automatyki. Nauczycielom pokażemy jak zaprogramowane roboty czy latające drony mogą wspierać proces dydaktyczny i to w oparciu o istniejąca podstawę programową.

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego będąca koordynatorem IoT North Poland Hub zaprosiła do przygotowania pokazów ekspertów w zakresie szkoleń i wyposażania placówek edukacyjnych w innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne z Instytutu Badawczo-Szkoleniowego Sp. z o.o. i Fundacji na Rzecz Rozwoju Edukacji Dziecięcej FRRED. Zaproszeni eksperci przeniosą nas w świat rzeczywistości wirtualnej, pokazując, że VR to nie tylko gry, ale również narzędzie dydaktyczne o ogromnym potencjale oddziaływania na młodzież.

Patronat Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego

Marszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego obejmując patronatem to wydarzenie kierował się odpowiedzialnością za kształt edukacji w regionie. Prezentując nowoczesne rozwiązania i umożliwiając ich wdrożenie w system edukacji przyczyniamy się niewątpliwie do edukacyjnego rozwoju województwa. Nowoczesna szkoła to przestrzeń, w której rozwijane są pasje i zainteresowania. Nowoczesna edukacja to lekcje z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, które skupiają uwagę dzieci i młodzieży, angażują ich w proces edukacyjny, a nauczycielom dają narzędzia do realizacji zajęć dydaktycznych w sposób ciekawy i atrakcyjny. Szkoły muszą być gotowe na edukację przyszłości opartą na doświadczaniu. Pamięciowe, encyklopedyczne przyswajanie wiadomości nie prowadzi do nabycia umiejętności, a te są kluczowe z punktu widzenia rynku pracy. Edukacja przyszłości to przedmioty ścisłe, przyrodnicze – to one będą stanowiły trzon edukacji. Odpowiednio wyposażona szkoła staje się przestrzenią kreacji i miejscem nabywania realnych kompetencji. Pokazy sprzętu edukacyjnego odbędą się od 6 do 8 grudnia w Toruńskim Parku Technologicznym. Wydarzenie, które powinno zainteresować wszystkich, dla których jakość edukacji ma kluczowe znaczenie.

Serdecznie zapraszamy!

kolejne wydarzenia

Innowacyjne rozwiązania w edukacji Innowacyjne rozwiązania w edukacji
Innowacyjne rozwiązania w edukacji