21 października

12:00

Gospodarka 4.0 w obliczu kryzysu. RFI/FPA 2020

Już 21 października w formule hybrydowej odbędzie się kolejna edycja Regionalnego Forum Innowacji oraz Forum Przedsiębiorczości Akademickiej w tym roku pod hasłem Gospodarka 4.0 w obliczu kryzysu.

Podobnie jak w roku ubiegłym pierwszą część wydarzenia stanowić będzie Brunch Nauka Biznes. W tym roku z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne stoliki spotkań zostały zwirtualizowane. Dwustronne rozmowy będą odbywały się zdalnie

Wśród organizatorów wydarzenia jest także IoT North Poland Hub, który przede wszystkim patronuje ścieżce Technologia dla biznesu vs. Kryzys gospodarczy.

Program tej ścieżki przedstawia się następująco:

  • 15:00 – 15:30 – Jak technologie cyfrowe zmieniają świat? – spojrzenie w kontekście COVID 19; dr hab. Katarzyna Śledziewska

Czym jest gospodarka cyfrowa, która kształtuje się na naszych oczach – jakie zmiany i konsekwencje niesie za sobą, szczególnie w kontekście nieoczekiwanych sytuacji kryzysowych? Już dziś wiemy, że reguły, które rządziły naszym życiem prywatnym, zawodowym i publicznym uległy poważnej zmianie. Rozwijająca się transformacja cyfrowa niesie za sobą szansę na rozwój gospodarczy, poprawę jakości życia oraz urzeczywistnienie ideałów demokratycznych i emancypacyjnych. Z drugiej strony tworzy jednak wielorakie i bezprecedensowe zagrożenia.

  • 15:40 – 16:10 – Niezbędne narzędzia nowoczesnej pracy zdalnej; MICROSOFT – Łukasz Biegański

Zapraszam do uczestnictwa w spotkaniu poświęconym rozwiązaniom Microsoft wykorzystywanym podczas cyfrowej transformacji. Pokażę jak proste i łatwe we wdrożeniu narzędzia oraz usługi mogą pomóc podczas nauki i pracy zdalnej. Wszyscy słyszeliśmy czym jest chmura i znamy narzędzia pakietu Office, korzystamy z komputerów z systemem Windows, ale czy naprawdę wiemy jak w pełni je wykorzystać? Myślę, że to spotkanie pozwoli raz jeszcze spojrzeć Państwu na rozwiązania naszej firmy i wybrać te z nich, które najlepiej sprawdzą się w nowoczesnym miejscu pracy.

  • 16:20 – 16:50 – Roboty współpracujące jako wszechstronne rozwiązanie dla MŚP w dobie pandemii; PROCOBOT – Marcin Gwóźdź, Kamil Kaczmarski

Przedstawienie robotów współpracujących jako rozwiązań „w zasięgu ręki” MŚP. Obecny stan robotyzacji w Polsce oraz w Europie środkowo-wschodniej. Skutki COVID-19-Kryzys , który obnażył słabe punkty przedsiębiorstw (braki kadrowe, praca zdalna, przestoje w produkcji). Autonomiczna dezynfekcja wielkopowierzchniowa przy użycia robotów mobilnych z lampą UVC- pomoc w walce z pandemią. Rozwiązania „Out Of the box” przy uzyciu robotów- paletyzacja, wkręcanie, transport ładunków w logistyce, obsługa maszyn CNC, spawanie, polerowanie, montaż, pick &place. Prostota wdrożenia, elastyczne przezbrajanie, bezpieczeństwo, szybki zwrot z inwestycji. Przykłady wyliczeń ROI. Audyty firm pod kątem możliwości wdrożenia robotów współpracujących – usługa ramach partnerstwa z IoTNPH, gdzie ProCobot z racji swojego Core Biznesu dostarcza Hub’owi swoją wiedzę i kompetencje techniczne z zakresu robotyzacji.

  • 17:00 – 17:30 – Cyfrowe środowisko pracy jako efektywne narzędzie wspierania pracy zdalnej; DELL – Paweł Berus

Praca z dowolnego miejsca na świecie, jest dzisiaj “nową normalnością”. Rozwiązania Dell Technologies, do budowy cyfrowego środowiska pracy, zintegrują kontrolę dostępu, zarządzanie aplikacjami i punktami końcowymi na wielu systemach (w tym m.in Windows 10, MacOS, Android, iOS), z pełnym wsparciem dla narzędzi pracy grupowej takich jak MS Teams, O365, Zoom. Zminimalizują ryzyko przestojów, skrócą czas przygotowania stanowiska pracy i zwiększą zdolność IT do szybkiego reagowania na potrzeby biznesu, a nawet umożliwią zdalny i bezpieczny dostęp do komputerów, które użytkownicy pozostawili na biurkach.

Nie mniej ciekawie zapowiadają się także dwie pozostałe ścieżki tematyczne:

  • Nowa perspektywa finansowa dla biznesu vs. Kryzys gospodarczy
  • Nauka dla biznesu vs. Kryzys gospodarczy

W trakcie gali kończącej wydarzenie odbędzie się wręczenie nagród przyznanych w kolejnej edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw. Warto nadmienić, że mimo niespodziewanych wyzwań, na które w tym roku natknęli się przedsiębiorcy i naukowcy do konkursu zgłoszono ponad 60 projektów (II wynik w historii konkursu!).

Zapraszamy do rejestracji, zapoznania się z całym programem oraz sylwetkami zaproszonych gości – rfi.biz.pl

Wydarzenie ma charakter bezpłatny.

kolejne wydarzenia

Innowacyjne rozwiązania w edukacji Innowacyjne rozwiązania w edukacji
Innowacyjne rozwiązania w edukacji